2023 TEAMS
The Competitors
1st Lt.
Nathaniel Olsavsky
Nathaniel Olsavsky
1st Lt.
Spencer Meyers
Spencer Meyers
Capt.
Michael Masley II
Michael Masley II
Sgt. 1st Class
Ivan Varela
Ivan Varela
Sgt. 1st Class
Jeremy Labuda
Jeremy Labuda
Staff Sgt.
Francisco RivasUribe
Francisco RivasUribe
Capt.
Peterson Lee
Peterson Lee
CW2
Donald Blackburn
Donald Blackburn
Spc.
Brandon Flores
Brandon Flores
1st Lt.
Armondo Munoz
Armondo Munoz
1st Lt.
Johnathon Scheerer
Johnathon Scheerer
Staff Sgt.
Nicholas Harris
Nicholas Harris
1st Lt.
Tanner Plank
Tanner Plank
1st Lt.
Scout Churchwell
Scout Churchwell
Staff Sgt.
Brandon Burnett
Brandon Burnett
2nd Lt.
Steven Rega
Steven Rega
Cadet
Mark Nylund
Mark Nylund
Cadet
Cade Cunningham
Cade Cunningham
Staff Sgt.
William Ryder
William Ryder
Sgt.
Nickalus Johnson
Nickalus Johnson
1st Lt.
Tyler Farr
Tyler Farr
1st Lt.
Garrett Nelson
Garrett Nelson
Staff Sgt.
Kyle Rich
Kyle Rich
1st Lt.
George Plantenga
George Plantenga
Staff Sgt.
Guillermo Sanchez
Guillermo Sanchez
1st Lt.
Taylor Watkins
Taylor Watkins
1st Lt.
Andrew Efaw
Andrew Efaw
Sgt.
Joshua Blackburn
Joshua Blackburn
Spc.
Chase Lewis
Chase Lewis
Pfc.
Miguel Perez
Miguel Perez
1st Lt.
Peyton Pisacane
Peyton Pisacane
Staff Sgt.
Cole Simpson
Cole Simpson
1st Lt.
Marcus Laucht
Marcus Laucht
Staff Sgt.
Adrian Jimenez
Adrian Jimenez
Capt.
David Park
David Park
1st Lt.
Joshua Moskowitz
Joshua Moskowitz
Staff Sgt.
Justin Morgan
Justin Morgan
Staff Sgt.
Firas Abu Adra
Firas Abu Adra
Staff Sgt.
Erik Carbajal
Erik Carbajal
1st Lt.
Gavin Januszewski
Gavin Januszewski
Capt.
David Adler
David Adler
1st Lt.
Nikolaos Georges
Nikolaos Georges
Capt.
William Whitaker
William Whitaker
1st Lt.
David Sadvary
David Sadvary
Capt.
Nathaniel Holt
Nathaniel Holt
Sgt.
Jaired Brooks
Jaired Brooks
2nd Lt.
Brayden Gisler
Brayden Gisler
Sgt.
Taimar Boykin
Taimar Boykin
1st Lt.
Thomas Glascott
Thomas Glascott
1st Lt.
Justin Grose
Justin Grose
2nd Lt.
Aiden Gallup
Aiden Gallup
Staff Sgt.
Dustin Sherwood
Dustin Sherwood
Sgt. 1st Class
Cody St. Germain
Cody St. Germain
1st Lt.
Charlotte Kuhn
Charlotte Kuhn
Capt.
Andrew Warner
Andrew Warner
Capt.
Andrew Dahm
Andrew Dahm
Capt.
Brandon Ferraz
Brandon Ferraz
Staff Sgt.
Paul Ccaihuari
Paul Ccaihuari
1st Lt.
Jack Buell
Jack Buell
Sgt.
Anthony Rangel
Anthony Rangel
Staff Sgt.
Jacob Stein
Jacob Stein
1st Lt.
John Darden
John Darden
Sgt.
Renato De Pradines
Renato De Pradines
1st Lt.
Jedidiah Dewey
Jedidiah Dewey
1st Lt.
Ryan Gervais
Ryan Gervais
1st Lt.
Andrew Posch
Andrew Posch
Sgt. 1st Class
Shelby Fiedler
Shelby Fiedler
2nd Lt.
Jon Schreiner
Jon Schreiner
1st Lt.
Eric Kinderman
Eric Kinderman
1st Lt.
Jesus Cortez
Jesus Cortez
Sgt. 1st Class
Douglas Long
Douglas Long
Capt.
Jeremy Brinkmann
Jeremy Brinkmann
1st Lt.
William Schumacher
William Schumacher
Sgt. 1st Class
Christopher Alston
Christopher Alston
1st Lt.
Paul Feraco
Paul Feraco
1st Lt.
Paul Sandoz
Paul Sandoz
1st Lt.
Tanner Sterner
Tanner Sterner
1st Lt.
Eric Crum
Eric Crum
1st Lt.
Randy Eller
Randy Eller
1st Lt.
Chase Decarr
Chase Decarr
1st Lt.
Joel Natwick
Joel Natwick
1st Lt.
Jonathan Martinez
Jonathan Martinez
1st Lt.
Joshua Garrett
Joshua Garrett
1st Lt.
Logan Stansbury
Logan Stansbury
1st Lt.
Nicolas Mondor
Nicolas Mondor
2nd Lt.
Brian Hodes
Brian Hodes
Spc.
Preston Casey
Preston Casey
Sgt.
Trent Reed
Trent Reed
Capt.
Matthew Cushing
Matthew Cushing
Capt.
Joseph Palazini
Joseph Palazini
1st Lt.
Andrew Bowlus
Andrew Bowlus
Sgt.
James Graham
James Graham
Sgt.
Matthew Geilker
Matthew Geilker
1st Lt.
Luke Schneider
Luke Schneider
Sgt.
Jalen Joseph
Jalen Joseph
Sgt.
Isaiah Pullella
Isaiah Pullella
Staff Sgt.
David Wilson
David Wilson
Staff Sgt.
Justin Drake
Justin Drake
Staff Sgt.
Erik Ortizvasquez
Erik Ortizvasquez
Sgt.
Jacob Hopper
Jacob Hopper
Featured Image - Orientation Room Best Sapper Competition
EARN THE RIGHT!
FOllOW THE COMPETITION ON SOCIAL MEDIA
Follow the competitors on the official Facebook page or on other platforms, get updates and share with the hash tags #BestSapper and #BestSapperCompetition. Here are some quick links: